Ahmet Ağaoğlu: Yalnızca 1 oyuncu transfer edeceğiz

Spor Toto Muhteşem Lig 2022-2023 dönemi fikstürü Riva Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde çekilirken, kura çekiminin akabinde Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 2022-2023 döneminin tüm kadrolara güzel olmasını dileyerek kelamlarına başlayan Ağaoğlu, “Bütün liglerimizde uğraş eden gruplarımıza iyi uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah uğraş düzeyini yüksek olduğu, futbolun marka pahasına değer katacak bir dönemi yaşarız daima birlikte. Bütün futbolcularımıza sağlıklı ve başarılı bir dönem diliyorum. Sakatlıktan uzak, performanslarının üst seviyede olacağı bir dönem olsun. Birinci maçımızı deplasmanda İstanbulspor ile oynayacağız. Ligin yeni ekibi lakin ligin en esaslı gruplarından birisi. Harika Lig’deki birinci maçlarını bir evvelki dönemin şampiyonu Trabzonspor ile oynayacaklar. O denli ümit ediyorum ki bizim açımızdan da baktığımız vakit düzgün bir maç olacak. Avrupa Kupaları için yapacak olduğumuz hazırlık maçlarının akabinde kendimizi çok daha güzel test edebileceğimiz, uğraş düzeyinin yüksek olacağı bir maç olacak. Trabzonspor açısından, Play-Off maçları öncesinde kendimizi test edeceğimiz en önemli sınavımız” açıklamasını yaptı.

“STOPER BÖLGESİNE 1 TRANSFER DAHA YAPACAĞIZ”

Transfer konusunda da konuşan Ağaoğlu, “iki hafta evvel de tabir ettim, hocamızın talepleri doğrultusunda istediği 6 mevki için transfer çalışmalarını sürdürdük ve 5 mevkiye transfer yaptık. Yalnızca şu anda stoper bölgesi için 3 oyuncuyla görüşmelerimiz devam ediyor. Hocamızın birinci planda bizden talepleri bu doğrultudaydı. Kamuoyunda çokça isim geçiyor. Farklı isimler de geçiyor. farklı mevkiler de geçiyor. Lakin herkesin işini şöyle kolaylaştıralım. Takımınızda bulunduracağınız azamî yabancı sayısı 14. Bunu üstten aşağıya saydığımız vakit ayrılacak olan yabancı futbolcularımızı da göz önünde bulundurduğumuzda takıma yalnızca ve yalnızca 1 yabancı oyuncu dahil edebileceğiz. Genç oyuncu olarak 3-4 oyuncu katma talihimiz var. Federasyonun yayınlamış olduğu son transfer talimatı uyarınca. Özet olarak şunu söyleyeyim. Şu anda bizim bir yabancı oyuncu transfer etme hakkımız var. Onun için sol tarafa şu oyuncu, sağ tarafa şu oyuncu, forvete de bir oyuncu, orta alana da iki oyuncu almıyoruz. Yok bu türlü bir şey. Yalnızca bir mevkide 3 adayla görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

“İLK 11’İMİZDEN YALNIZCA 1 İSİM GİTTİ”

Trezeguet ile mukavele imzaladığını da hatırlatan Ahmet Ağaoğlu, “Sözleşmesini bugün imzaladık. İyi uğurlu olsun. Aslında mevcut birinci 11’imizden yalnızca Nwakaeme’nin ayrıldığını biliyorsunuz. Onun yerine kiralık olarak Puchacz vardı ve yerine Eren geldi. Sağ beke Larsen’i aldık, orta alana Doğucan’ı aldık. Geçen sene takımımıza kattığımız genç alternatif oyuncularımız var ve sol kanada da bugün Trezeguet transferini yaptık. Sağ stoper mevkisi için yapılacak olan bir transferimiz var. Bunu bu halde anlatmamdaki gaye sizlerin işini kolaylaştırmak” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.