Balın dozunu kaçıran ayıyı bulan ormancı o anları anlattı

Düzce’de yediği baldan adeta sarhoş olan yavru ayıyı bulan ormancı Yasin Öztaş, o anları anlattı. Öztaş, yolda ayıyı birinci gördüklerinde korktuklarını, daha sonra araca aldıkları hayvanı Düzce Ulusal Parklar ve Tabiat Müdafaa Şube Müdürlüğüne teslim ettiklerini söyledi.

Düzce’de balın dozunu kaçırdığı için bitkin düşen ayıyı bulan ormancı Yasin Öztaş, bir gün evvel bölgede karşılaştıkları köylülerin kendilerine bölgede bir anne ayının 2 yavrusuyla gezdiğini söylediğini anlattı.

Bölgede vazife yaptıklarını lisana getiren Öztaş, “Orman muhafaza denetim faaliyetlerimizi gerçekleştirirken yolda yerde ayı yavrusu yattığını gördük halsiz bir biçimde. Birinci başta baktık, korktuk alışılmış. Arkadaşım ayağından, ben de ensesinden tutarak otomobile aldık.” sözünü kullandı.

Öztaş, işletme şefliğini arayarak durumu bildirdiklerini lisana getirerek, “Doğu Muhafaza ve Ulusal Parklar ile irtibata geçildi. Biz de ayıyı Düzce Ulusal Parklar ve Tabiat Muhafaza Şube Müdürlüğüne teslim ettik.” dedi.
Ayının ayağa kalkacak halinin olmadığını söyleyen Öztaş, “Milli Parklardan bilgi aldım, zehirlenme olduğu söylendi. Şeker oranı yüksek çıkmış, baldan olabilir büyük ihtimal.” değerlendirmesinde bulundu. (AA)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.