Bankalarda Parası Olanları Yakından İlgilendiren Karar: Gece Yarısı Hesaplarınız Boşaltıldıysa…

İzmir’de yaşanan bir olayda bankada buluna iki farklı hesaptan bilgisi dışında para çekilen hesap sahibi yapılan süreçlerden bilgisi olmadığını belirterek şikayetçi oldu. Hesabından yaklaşık 163 bin 480 lira para transferi yapılan İç mimar ve turizm firması sahibi Zekeriya Bozkurt, hesabından para çekildiğini anlar anlamaz gece yarısı birinci iş olarak karakola gidip şikayetçi oldu. Buca Şirinyer Polis Merkezi’ne giden Bozkurt, S.Y. ve M.E.A.’nın bilgisi olmadan hesabındaki parayı kendi hesaplarına aktardığını söyledi.

KARAKOLDAN SONRA MAHKEMEYE GİTTİ

Karakola giderek şikayetçi olduğunu belirten Zekeriya Bozkurt sabah olunca da birinci iş avukatı Nazlı Demir ile adliyeye giderek burada da şikayetçi oldu. Bozkurt’un 163 bin 480 lirası bilgisi olmada S.Y. ve M.E.A’nın banka hesaplarına havale edildi. Bankanın hizmet kusuru olduğunu belirten Zekeriya Bozkurt, avukatı Nazlı Demir aracılığı ile bankanın hizmet kusuru olduğunu belirtti. Avukat Nazlı Demir aracılığı ile zmir 2’nci Tüketici Mahkemesi’nde açılan davada karar verildi.

BİLİR KİŞİ BANKAYI KUSURLU BULDU

Mahkeme lideri dava evrakını ekspere gönderdi. Eksper heyetinin incelediği belgede kararı mahkeme verdi. Uzman düzenledikleri raporda davacı olan Zekeriya Bozkurt’un bilgisi ve onayı dışında hesaplarından yüklü ölçülerde para transferleri yapıldığı anlaşıldı. Bankanın risk ve teyit düzeneğinin çalışmadığı bu nedenle kusurlu olduğu belirtildi. Paramı son kuruşuna kadar istiyorum diyen Zekeriya Bozkurt banka yüzünden mağdur edildiğini de belirtti.

TÜKETYİCİ MAHKEMESİNDE DAVA AÇILDI

Avukat Nazlı Demir tüketici mahkemesinde dava açıldığını belirterek bankanın yanlış süreçlerden sonra parayı kendi hesaplarına transfer edenlerin banka hesaplarına bloke konmadığını söyledi. Avukat Nazlı Demir yapılan inceleme sonrasında müvekkilimin bir kusuru olmadığı bankanın ise yüzde yüz kusurlu olduğu anlaşıldı dedi. Avukat Nazlı Demir bu tip problemler ile karşılaşanların adresinin Tüketici Mahkemeleri olduğunu söyledi. Avukat Demir bankalarda hesabı bulunanlara şayet sizden habersiz süreç yapılıyorsa ve ya banka süreçlerinden ötürü bir mağduriyet yaşıyorsanız kesinlikle tüketici mahkemelerine başvurmalısınız, mağduriyetlerinizi tüketici mahkemelerine taşıyın dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.