Bayan Ulusal Voleybol Ekibi, Konya’da altın madalyaya odaklandı

Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda yarı finale kalan Bayan Ulusal Voleybol Grubu’nun başantrenörü Alper Hamurcu ve oyuncusu Ceren Kapucu, altın madalyaya odaklandıklarını söyledi.

Alper Hamurcu ile Ceren Kapucu, ulusal kadronun Kamerun ile yarın yapacağı yarı final maçı öncesi AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Alper Hamurcu, grubun uzun müddettir bir ortada oynadığını belirterek, “Akdeniz Oyunları’nda da birlikteydik. Bu kümedeki birçok oyuncunun son turnuvası. Altın madalya için çok büyük bahtımız var. Özbekistan çok güç kaidelerde geldi, onları da tebrik etmek lazım. İran daha derli toplu bir ekipti. Antrenörleri çok farklı bir kültürden gelip kuvvetli bir misyon üstlendi. Bayan voleybolunu orada ayakta tutmak kolay değil” dedi.

Yarı finalde karşılaşacakları Kamerun’u da öven Hamurcu, “Kamerun, Afrika kıtasında düzgün voleybol oynayan bir grup. Açıkçası en büyük rakip Azerbaycan. En düzgün oyuncusu burada değil lakin 10 yıldır bir ortada oynayan bir takım. Finalde yüksek ihtimalle Azerbaycan’la oynayacağız. Saha içinde her şey olabilir. Ona nazaran konsantre olmalıyız” değerlendirmesinde bulundu.

Konya seyircisine de teşekkür eden Hamurcu, “Çok ağır ilgi vardı. Salon voleybol oynamak için büyük bir salon ancak Konya seyircisi çok fazla dayanak verdi. Altın madalya yolunda onların dayanağına gereksinimimiz var” sözlerini kullandı.

CEREN: “FAVORİ OLDUĞUMUZUN FARKINDAYIZ”

İlk iki maçın kolay geçtiğini anlatan Ceren, “Favori olduğumuzun farkındayız fakat bu da ekstra bir konsantrasyon gerektiriyor. Konya seyircisi bizi çok âlâ destekledi. Madalya yolunda onları tribünde görmek istiyoruz” diye konuştu.

Geçen dönem Brezilya’da oynayan ve bu yıl Bolu Belediyespor’a transfer olan Ceren, “Brezilya çok hoş bir deneyimdi. Dünyada ekol ülkelerden biriydi. Orada yabancı oyuncu sayısı bize nazaran az. Ligde toplam 15-20 yabancı vardı. Bu biraz seviyeyi etkiliyordu ancak çok rekabetçi bir ligdi. Yurtdışına tekrar gitmek istiyorum kapılar kapanmadı” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.