Bayraktar TB2 alımı için bağış toplayan Litvanya’ya BAYKAR’dan büyük jest

Litvanya geçtiğimiz günlerde, Ukrayna’ya katkı sağlamak üzere TB2 Bayraktar için yardım kampanyası başlattı. Kısa müddette kampanyayı başarılı bir formda tamamlayan Litvanya’ya Türkiye’den dayanak geldi.

Baykar Teknoloji, Litvanya’ya fiyatsız bir Bayraktar TB2 ikram etti.

Litvanya’nın topladığı 5 milyon euro bağışın ise Ukrayna halkına insani yardım için harcanmasını istedi.

Litvanya Savunma Bakanı Yardımcısı Vilius Semeska ve beraberindeki heyet, Baykar’ı ziyaret etti.

‘DUYARLI KAMPANYANIN MUVAFFAKİYETLE TAMAMLANDIĞI ÖĞRENDİK’

Baykar Teknoloji’den yapılan açıklamada, “Litvanya halkının hassas kampanyasının muvaffakiyetle tamamlandığını Litvanya Savunma Bakan Yardımcısı Vilius Semeška’dan öğrendik. Litvanya’ya 1 adet Bayraktar TB2 sağlayacağız. Toplanan bağışın tamamının Litvanya tarafından Ukrayna’ya insani yardım olarak gönderilmesini rica ediyoruz” dendi.

Üretilen Bayraktar TB2’nin kuyruğuna Litvanya bayrağı eklendi.

Baykar Teknoloji Başkanı Selçuk Bayraktar, Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Litvanya Savunma Bakan Yardımcısı Vilius Semeška armağan edilen Bayraktar TB2 önünde birlikte poz verdi.

Savunma Bakan Yardımcısı Vilius Semeška görüşmelerde Litvanya ordusu için de alım düşündüklerini açıkladı.

ÜÇ GÜNDE 5 MİLYON EURO TOPLANDI

Ukrayna Parlamentosu RADA, 29 Mayıs’ta açıklama yaparak Litvanya’nın Bayraktar alımı için yalnızca üç gün içinde 5 milyon euro toplandığını duyurmuştu.

Parlamento Lider Yardımcısı Oleksandr Korniyenko açıklamada güçlü bir drone ürettikleri için Türkiye heyetine de teşekkür etmişti.

‘TEŞEKKÜR EDERİZ TÜRKİYE’

Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anušauskas, Baykar’ın ikram ettiği Bayraktar SİHA’sı için teşekkür etti. Bakan Anušauskas haberi “İnanılmaz” olarak nitelendirdi.

Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anušauskas

Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anušauskas toplumsal medya üzerinden açıklama yaparak “İnanılmaz, Türkiye para toplanan Bayraktar’ı veriyor. ÜCRETSİZ! Bu harika! Toplanan parayla Bayraktar için gerekli mühimmatı alacağız, kalan para ise Ukrayna’ya takviye için gönderilecek. Teşekkür ederiz Türkiye!” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.