Bayram tatili ne vakit başlıyor? 2022 bayram tatili kaç gün?

Bayram tatili 9 gün olarak ilan edilmesinin akabinde vatandaşların bir kısmı bayramı tatil bir kısmı ise akraba ziyareti olarak pahalandırmak için hazırlıklara başladı. Bayram tatilinde 4 günlük Kurban bayramının yanı sıra 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü de yer alıyor. Bayram tatili 9 Temmuz Cumartesi günü başlıyor, 17 Temmuz Pazar günü sona eriyor.

Kurban bayramı heyecanı yaklaşırken, bayram tatilinin 9 gün olacağının duyurulması hareketliliği arttırdı. Erdoğan, Kurban Bayramı tatilini takip eden 13-14 Temmuz günlerinin idari müsaade kapsamına alınacağını duyurdu.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısında Kurban Bayramı tatilinin mühletini açıkladı.

Tatil mühletinin dokuz gün olacağını duyuran Erdoğan, “Kurban Bayramı tatilini takip eden günler ile 15 Temmuz ortasındaki Çarşamba ve Perşembe günlerinin idari müsaade kapsamına alınacağının haberini sizlerle paylaşmak istiyorum” tabirlerini kullandı.

Buna nazaran bayram tatili 9 gün olarak belirlendi. 9 günlük bayram tatili Kurban bayramı birinci günü olan 9 Temmuz’da başlayacak.

KURBAN BAYRAMI NE VAKİT?

Kurban Bayramı arefe günü 8 Temmuz Cuma gününe denk geliyor. Bayramın birinci günü ise 9 Temmuz’da idrak edilecek.

Kurban Bayramı 1. Günü: 9 Temmuz Cumartesi

Kurban Bayramı 2. Günü: 10 Temmuz Pazar

Kurban Bayramı 3. Günü: 11 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 4. Günü: 12 Temmuz Salı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.