Bursa’daki çöp meskende bulunan Cem, taburcu olma yolunda

Bursa’da, çöp bir meskende bitkin bir halde bulunan 9 yaşındaki Cem Muhammet A.’nın durumu, gündeme oturmuştu.

16 gündür Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde tedavi altında olan Cem Muhammet A., gün geçtikçe sıhhatine kavuşuyor.

Cem Muhammet A.’yı ziyaret eden AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, çocuğun sıhhat durumuna ait açıklamalarda bulundu.

“İki gündür Muhammet’i sevinçli görüyorum”

İHA’nın haberine nazaran; Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, şu açıklamalarda bulundu:

“İki gündür Muhammet’i sevinçli görüyorum. Bu çok memnun ediyor bizi. Hekimlerimizden aldığımız son bilgilerde de vücutsal olarak bir ıstırabı yok. Her gün istediğimiz kiloları kazanıyoruz. Şu etapta yalnızca psikiyatri tedavi ön planda gözüküyor.

“Çok yakın bir vakitte taburcu olması planlanıyor”

Hocalarımız ne vakit uygun görürlerse, yakın taburculuğu. Aile Bakanlığı, Toplumsal Hizmetler ve hekimlerimizle ortak bir karar verip, taburculuğuna yavaş yavaş karar verecekmişiz üzere duruyor. Çok yakın bir vakitte taburcu olması planlanıyor. Bundan sonraki süreçte çocuk hekimlerimiz ve psikiyatristlerimiz takibini sağlayacak.


“Oyun oynuyor, gülüyor, rastgele bir takviyeye gereksinimi yok”

Artık yaşıtları üzere oyun oynuyor, gülüyor, rastgele bir takviyeye gereksinimi yok. Çok iştahlı esasen. Bütün gün bir sonraki öğünü dört gözle bekliyor. Gelen her şeyin hepsini yiyor. Sanki gideceği yerde huzursuz olur mu diye düşünüyoruz fakat sonuç olarak bir yerden başlanılacak. Bundan sonraki süreçte onun gittiği yerlerde inanç dolu, keyifli ve huzurlu olmasını diliyoruz.”

“Bütün gün puzzle yapıyor”

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete de, Cem Muhammet’in gaye kilosuna ulaştığını aktararak, “Bundan sonra ayakta denetimlere gelecek. Bilhassa haftada birkaç gün olmak üzere psikiyatri denetimlerine gelecek. Şu anda amaç kilosuna ulaşmış durumda, bütün gün puzzle yapıyor ve keyfi yerinde.” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.