CHP ile HDP arasında ‘Pençe-Kilit’ gerilimi! Kılıçdaroğlu’nun açıklaması kızdırdı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’ta ‘Metina, Zap ve Avaşin-Basyan’ bölgelerindeki terör unsurlarına yönelik ‘Pençe Kilit’ operasyonunun başladığını duyurmuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terör unsurlarına yönelik başlattığı ‘Pençe Kilit’ operasyonu, HDP’yi rahatsız etti.

KILIÇDAROĞLU’NDAN OPERASYON AÇIKLAMASI

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe- Kilit Operasyonu’nda, dualarımız kahraman ordumuzla birlikte. Allah bu mübarek ayda, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin” ifadelerini kullandı.

HDP Sözcüsü Ebru Günay, operasyona destek mesajı paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

HDP RAHATSIZ OLDU, SKANDAL İFADELER KULLANDI

Kılıçdaroğlu’nun tweetinin ekran görüntüsünü paylaşan HDP Sözcüsü Ebru Günay ise şunları söyledi:

Erdoğan Kürt düşmanlığı üzerinden tüm muhalefeti hizaya getirmek istiyor. Bu savaş ile tüm yaptıklarına meşruiyet sağlamaya çalışıyor. Muhalefet liderinin verdiği tepkiye bakar mısınız? Sizin Kürt sorununa çözümünüz bu mu? Kürt sorunun çözümü ve Türkiye’nin demokratik geleceği, ölmek ve öldürmekten geçmiyor. Mübarek Ramazan ayında kan dökmek, ölümlere sebep olmak yerine yaşatmayı ve çözümü savunmaktır kutsal olan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.