Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ile görüştü

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığından yapılan açıklamaya nazaran, görüşmede, Türkiye-Rusya bağlantılarının yanı sıra tahıl ihracı ve Zaporijya Nükleer Santraline dair gelişmeler başta olmak üzere bölgesel bahisler ele alındı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, GORBAÇOV’UN VEFATI NEDENİYLE TAZİYELERİNİ İLETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, eski Sovyetler Birliği’nin son devlet lideri Mihail Gorbaçov’un vefatı münasebetiyle taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahıl mutabakatında olduğu üzere, Zaporijya Nükleer Santrali konusunda da Türkiye olarak kolaylaştırıcı rol oynayabileceklerini söz etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Lideri Putin, Akkuyu Nükleer Santralinin planlandığı formda ilerlemesi noktasında kararlılıklarını yineledi.

İki başkan, tüm bu mevzuları, gündemlerindeki başka konularla birlikte, 15-16 Eylül’de Şanhay İşbirliği Teşkilatı Doruğu vesilesiyle biraraya gelecekleri Semerkant’taki görüşmede detaylarıyla ele alma konusunda mutabık kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.