Dünya Motokros Şampiyonası finali Türkiye’ye yapılacak

Türkiye Motosiklet Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, FIM tarafından MXGP Dünya Motokros Şampiyonası, Dünya Bayanlar Motokros Şampiyonası ve Avrupa Motokros Şampiyonası’nın finali Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenecek. Böylelikle bu yıl motokrosta dünyanın en uygunlarının kürsüye çıktığı ödül merasimi de bu Türkiye’de yapılacak.

Kurtuluş Savaşı’nı zafere taşıyan Büyük Taarruz Zaferi’nin 100. yılı aktiflikleri kapsamında yapılacak tertip, ayrıyeten ehemmiyet taşıyor.

Dünya genelinde 186 ülkede yayınlanan Dünya Motokros Şampiyonası’nın final çabası, 3-4 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenecek.

Yiğitbaşı: “Çok büyük bir gurur”

AA’nın haberine nazaran; açıklamada görüşlerine yer verilen Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, “en güzel teknik altyapı” ve “en düzgün padok” mükafatına sahip Afyonkarahisar Pisti’nde 2022 yılının başarılı ekip, atlet ve ülkelerini görmekten büyük memnunluk duyacaklarını belirterek, “Şehrimizin dünya şampiyonasının finaline mesken sahipliği yapması çok büyük bir gurur kaynağı. İstikrarlı bir halde düzenlenen tertibimiz şampiyonluk ödül merasimiyle adeta taçlandı. Büyük Taarruz’un 100. yılını kutladığımız bu sene bütün dünyanın gözü bir kere daha hem ülkemize hem de kentimize dönecek.” sözlerini kullandı.

Afyonkarahisar Belediye Lideri Mehmet Zeybek de şu değerlendirmelerde bulundu:

“Dünyanın en tanınan 10 branşı ortasında yer alan motokrosta dünya şampiyonlarını Afyonkarahisar’da bir ortaya getireceğiz. Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) Türkiye’de 4. defa düzenlenecek. Bu istikrarlı organizasyonumuzun yanına bir de ödül merasimi eklendi. Şampiyonanın finalini kentimizde yapacağız. Dünya ve Avrupa şampiyonları mükafatlarını kentimizde alacak. Hem şampiyonaya hem de büyük ödül merasimine mesken sahipliği yapacak olmaktan ötürü çok memnunuz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.