Eşinin konutuna baltayla saldırmıştı! Mahsun Kırmızıgül’ün kardeşi mahpus cezası aldı

Beşiktaş Kuruçeşme’de 9 Mart günü yaşanan olayda sanatçı Mahsun Kırmızıgül’ün kardeşi Yusuf Bazancir, 5 yıllık eşi Seval Bazancir ile telefonda tartışmış, eşi görüşmek istememesine karşın meskenin kapısına dayanan Yusuf Bazancir, kapıyı balta ile açmaya çalışarak içeri girmeye çalışmıştı.

Olaya ait İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca iddianame hazırlanmış, iddianamede Bazancir’in ‘silahla tehdit’ cürmünden 2 yıldan 5 yıla kadar mahpus cezası talep edilmişti. İstanbul 56.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen birinci duruşmada, tutuksuz sanık Yusuf Bazancir, müşteki eşi Seval Bazancir ve tarafların avukatları hazır bulundu.

‘İLACIMI ALMAK İÇİN BALTAYLA KAPIYI KIRDIM’

Duruşmada savunma yapan sanık Yusuf Bazancir, olay günü eşiyle telefonda tartıştıklarını belirterek, “Eve gittiğimde eşim kapıyı açmadı, bana öfkeliydi. Ben de kapıyı açması için çok ısrarcı oldum, zati sistemli olarak hudut ilaçları kullanıyorum. Benim araç gereçlerim daima kenarda, balkonumda durur bahçe için. Bana ‘kıramazsın’ dedi, ‘kırarım’ dedim, tekrar ‘kıramazsın’ dedi. Ben de o anki öfkeyle, baltayı alıp kapıyı kırdım. Oradaki tek niyetim içeri girip ilacımı almak ve gitmekti. Rastgele bir fiziki şiddet aklımın ucundan geçmedi. Olay sırasında küfür etmiş olabilirim. Eşimle tatsız bir olay yaşadık, keşke yaşanmasaydı. Benim şu an memnun giden bir evliliğim var” dedi.

‘BUGÜNE KADAR ORTAMIZDA ŞİDDET YAŞANMADI, ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM’

Müşteki Seval Bazancir, eşinden şikayetçi olmadığını ve davaya katılmak istemediğini belirterek, “Olay günü eşime sonlu olduğum için kapıyı açmadım. Kendisine kapıyı açmayacağımı söyledim. Israrla benden ilaçlarını istedi, ben de vermeyeceğimi söyledim. O hudutla ortamızda tartışma yaşandı. Biz müstakil bir konutta yaşıyoruz, bahçe için kullanılan bir ekip eşyalar vardır. O anda eline geçirdiği baltayla kapıya vurmaya başladı. Sonrasında ben KADES uygulamasıyla polis gruplarından yardım etmelerini istedim. Sanıktan şikayetçi değilim, bugüne kadar da ortamızda hiçbir şiddet yaşanmadı. Bana olay sırasında küfür etti lakin tehdit etmedi’’ sözlerini kullandı.

1 YIL 11 AY MAHPUS CEZASI VERİLDİ

Duruşmada temele ait mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, Seval Bazancir’in eşini muhafazaya yönelik beyanda bulunduğunun anlaşıldığını söyleyerek, sanığın ‘silahla tehdit’ kabahatinden 2 yıldan 5 yıla kadar mahpus cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme, sanık Bazancir’i ‘silahla tehdit’ hatasından 1 yıl 11 ay mahpus cezasına çarptırarak hakkındaki kararın açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

‘HAYATIMIZA DEVAM EDİYORUZ’

Duruşmanın akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bazancir, “Tatsız bir olay yaşadık, yapacak bir şey yok şu anda hayatımıza devam ediyoruz. Kanun bu yapacak bir şey yok, hürmet duyacağız kanunlara. İtirazımızı da edeceğiz’’ biçiminde konuştu.

Bazancir’in avukatı Pınar Kaya ise “İtirazımızı yapacağız, karar bize nazaran, bizim istemediğimiz bir karar. Olağanda beraat olması gerekirdi, hasebiyle biz gerekli mercilere itirazımızı yapacağız” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.