Fatih Portakal, Muharrem İnce’yi adaylıktan çekilmeye çağırdı: Zaman siyasi inatlaşmaların değil, faşizme kollektif olarak geçit vermeme zamanı

Gazeteci Fatih Portakal, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum mitingine yönelik taşlı saldırı hakkında, “Organize mi yoksa bireysel mi? Bence hiçbir önemi yok! Çünkü ceza almayacaklarını korunacaklarını biliyorlar” dedi. Portakal, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesi gerektiğini söyledi.

Portakal, İmamoğlu’na yönelik saldırı ve 14 Mayıs seçimleri hakkında Twitter’dan paylaştığı mesajında şunları kaydetti: 

“Erzurum’da yaşananlar ve İmamoğlu’nun bugün yapacağı Konya mitingi öncesi kendini bilmezlerin mesajları iktidar bloğunun çaresizliğini gösteriyor. Organize mi yoksa bireysel mi? Bence hiçbir önemi yok! Çünkü ceza almayacaklarını korunacaklarını biliyorlar.

Hiçbir seçimde ülke bu kadar gerilmemişti. Faşizme hep birlikte dur demeliyiz. Sinan Oğan’ı bilemem ancak Muharrem İnce’nin durumu gözden geçirip, adaylıktan çekilmesi gerektiğini düşünüyorum. Zaman siyasi inatlaşmaların değil faşizme kollektif olarak geçit vermeme zamanı. Sorumluluk siyasilerde…” 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*