Gelin ve damat, Van Gölü kıyısında çöp topladı

‘Sıfır Atık Mavi Projesi’ne, Van’ın Erciş ilçesinde dünyaevine giren keyifli çift de destek verdi. Ankara’da mühendislik yapan ve düğünleri için memleketleri Erciş’e gelen Ahmet Sadık Aras ve Feyza Demirel, en memnun günlerinde dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü’ndeki kirliliğe dikkat çekmek için ellerine aldıkları çöp poşetleri ile Sahilkent Mahallesi’ndeki kıyıda temizlik yaptı.

Çift, çöp temizliğinin akabinde düğün salonuna geçerek, evvel dans etti, daha sonra davetlilerle birlikte kol kola girip halay çekti. 

‘VAN GÖLÜ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ’

Damat Ahmet Sadık Aras, “Van Gölü bizim için çok ehemmiyet arz ediyor. Bugün düğünümüzün birinci günü ve eşimle birlikte, düğün öncesi Van Gölü’ndeki kirliliğe dikkat çekmek için kıyıda çöp toplayıp, farkındalık oluşturmak istedik. Yalnızca biz beşerler için değil, deniz canlıları olan inci kefali için de kirliliğe dikkat etmemiz lazım” dedi.

‘DOĞAYI KİRTLETMEK BÜTÜN CANLILARA ZİYAN VERİYOR’

Feyza Demireli ise, etraf şuurunun çok kıymetli olduğunu, herkesin etrafa sahip çıkması gerektiğini tabir ederek,“Doğayı kirletmek bizlere ve bütün canlılara ziyan veriyor. Hem kendimiz, hem de canlılar için çok dikkat etmemiz gerekiyor. Biz de eşimle birlikte bu memnun günümüzde etraf şuuruna dikkat çekmek için bu türlü bir aktiflik yapmak istedik. Herkesi bu bilince davet ediyoruz. Lütfen çevreyi kirletmeyelim. Hem kendimiz, hem de etrafımız için buna dikkat edersek çok keyifli oluruz” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.