Hafta sonu planı olanlar dikkat! 32 ile sağanak yağış uyarısı

Vatandaşlar sel ve su baskını üzere aksiliklere karşı uyarılırken, Bartın ve Kastamonu’ya turuncu, 30 ile ise sarı kodlu ikaz verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran, ülkemiz genelinin kesimli ve yer yer ç ok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli ve İstanbul’un kuzey bölümleri ve Karaman etraflarının lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

32 İLE TURUNCU VE SARI UYARI

Sağanak yağışlarla ilgili Kastamonu ve Bartın’a turuncu kodlu ihtar yapıldı. Sarı ikazda bulunan vilayetler ise Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Trabzon, Van, Zonguldak, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Karabük, Düzce olarak sıralandı.

SEL VE SU BASKINI UYARISI

Yağışların yer yer şiddetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ile ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı vatandaşlardan dikkatli ve önlemli olmaları konusunda ikazda bulunuldu.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA TOZ TAŞINIMI UYARISI

Bu akşam saatlerinden itibaren Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yer yer ağır olmak üzere toz taşınımı görüleceği iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.