Herkes bu yanılgıyı yapıyor! Dişinizi fırçalarken yaptığınız yanlış kabusunuz olabilir… Sakın bunu yapmayın…

Birçok insan dişlerini fırçalarken şaşırtan bir kusur yapar ve bu da çürük riskini büyük ölçüde artırır.

DİŞLERİNİZİ GÜNDE EN AZ İKİ KEZ FIRÇALAYIN

Dişlerinizi günde en az iki sefer, tercihen sabah ve akşam olmak üzere fırçalamanın önerildiğini hepimiz biliyoruz.

Dişlerinizi tam olarak ne vakit fırçaladığınız değerlidir – kahvaltıdan 10 dakika evvel fırçalanmalıdır.

Her hafta içi ekseriyetle tıpkı halde başlar. Kahvaltı yaparsın, tahminen günün büyük olaylarını yakalamak için sabah programını izlersin ve sonra hazırlanma vakti gelir. Ve tekrar yeni bir gün başladı ve dünyanın her yerinden beşerler işe ve okula gidiyor.

Ve günlük rutinin bir kesimi olan bir şey de elbette dişlerinizi fırçalamak. Diş doktoruna her gittiğimizde ağız hijyenine dikkat etmenin ne kadar kıymetli olduğunu hepimiz duyarız.

KAHVALTIYA BAŞLAMADAN EVVEL DİŞLERİNİZİ FIRÇALAYIN

Ancak çoklukla duymadığımız bir şey, kahvaltıdan 10 dakika evvel dişlerinizi fırçalamanın neden âlâ bir fikir olduğudur.

Günün birinci öğününden kısa bir müddet evvel dişlerinizi fırçalamalısınız, zira gece boyunca ağızda diş çürümesini önlemek için çıkarmak istediğiniz bakteriler birikmiştir.

Kahvaltıdan evvel dişlerinizi fırçalayarak çürük riskini azaltabilirsiniz . Bu yüzden kahvaltıdan evvel dişlerinizi fırçalamalısınız.

Diş doktorları öteki şeylerin yanı sıra, bu yeni rutine başlamanın neden değerli olduğunu belirterek uyarıyor. Diş tabipleri diş macununun fonksiyonunun dişlerin üzerinde kollayıcı bir katman oluşturmak olduğunu açıklıyor. Onları kahvaltıdan evvel fırçalarsanız, mine böylelikle sabahları birçok insanın içtiği portakal suyu üzere asitli yiyeceklerden korunur.

Uzmanlar “Kahvaltıdan çabucak sonra dişlerinizi fırçalamak, bunun yerine, uzun vadede diş minesini zayıflatabilecek asitli yiyecek kalıntılarını içlerine hapsedebilir” diyor .
Ama birebir vakitte yeni rutinlere bağlı kalmanın sıkıntı olabileceğini de biliyoruz, en azından onları uygulamak için kendinize vakit ayırın.

KAHVALTIDAN EVVEL FIRÇALAMAYI UNUTUYORSANIZ O VAKİT DA…

Yani kahvaltıdan 10 dakika evvel dişlerinizi fırçalamayı unutursanız, günün birinci öğününden 30 dakika sonra da fırçalayabilirsiniz.


Çinlilerin zeka testi: Dahiler bile zorlanıyor siz bulabilecek misiniz?


Kızartma tavaları nasıl temizlenir? Bu sistem ile yanmış kızartma tavanızın yeni alınmıştan farkı kalmayacak…


Şok! Şok! Ünlü oyuncu sokak ortasında saç saça baş başa arbede etti! Melisa Döngel’i görenler inanamadı


Zeki misin yoksa yaratıcı mısın? Toplumsal medyada viral olan kişilik testi: Hangi yüz daha keyifli?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.