İlhan Parlak: Kulübümüz sıkıntı durumda

Kayserispor kaptanı İlhan Parlak, sarı kırmızılı kadrosu derde itecek transfer yapılmaması gerektiğini söyleyerek; “Kulübümüz sıkıntı durumda” dedi.

Spor Toto Harika Lig takımlarından Yukatel Kayserispor kaptanı İlhan Parlak, sarı kırmızılı kulübün içerisinde bulunduğu duruma dikkat çekerek, kulübü düşünceye itecek transfer yapılmaması gerektiğini söyledi.

Bazı şeylerin kolay olmadığını belirten İlhan Parlak, şu tabirlerde bulundu:

“Yıllarca yıldız transfer istenildi ancak bunların hepsi bir maddi külfet. O denli ‘hadi yıldız gelsin, haydi oyuncu gelsin’ demeyle bu işler olmuyor. Daha öncelerden yapılan kimi şeylerden ötürü kulübün girmiş olduğu düşünceler var. Taraftarlarımıza ve topluluğumuza buradan seslenmek istiyorum. Kulüp maddi manada nitekim güç durumda. Liderimiz elinden gelen her şeyi yapıyor lakin gücü de bir yere kadar yetiyor. Kent olarak bu gruba sahip çıkmamız gerekiyor. Bu sıkıntı günlerde kulübümüze ve liderimize takviye olmamız gerekiyor. Gerekirse bazen transferi açmamak gerekiyor. Alt yapıdan gelen oyuncularımız var. Bunları kıymetlendirmemiz lazım. Bu sene bu kadroya şu anki mevcut takıma sahip çıkıp önümüzü görmemiz lazım. Yoksa yıldız transfer yapılır ancak kulübü kahra sokarak yapılacak hareketlere ben muhakkak karşıyım. Bu dönem maddi ve manevi manada kulübümüzün daha çok takviyeye muhtaçlığı var. Kıymetli olan bu kulübün yaşaması…”

Yeni dönem çalışmalarının düzgün geçtiğini de söyleyen İlhan Parlak, “Hocamızda bilhassa taktik manada hoş çalışmalar yaptırıyor. Bilhassa geriden oyun kurma, top bizdeyken neler yapmamız gerektiğini lazım bize bunları gösteriyor. Taktik manada bu yaptıklarımızı alana yansıtırsak hakikaten bu dönem çok farklı bir Kayserispor izleyeceğimize ben cani gönülden inanıyorum. Ekipteki ortamımız arkadaşlığımız çok âlâ. Çok hoş bir dönem başı kampı geçiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.