İrem Ertürk’ten Özgür Özel iddiası: Uyarınca beni ölümle tehdit etti

14 ve 28 Mayıs seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında yaşadığı büyük hezimetin yankıları sürüyor.

Koltuk kavgasının başladığı muhalefette her geçen gün yeni iddialar da ortaya çıkıyor.

CHP’li siyasi isimler tarafından ‘istifa’ mesajları verilirken, parti içerisinde de son dönemde ‘koltuk savaşları’ başladı. Partide sancılı süreç yaşanırken CHP Grup Başkanı Özgür Özel’den de ‘değişim’ mesajı geldi.

Eski CHP Paris Başkan Yardımcısı İrem Ertürk, sosyal medya hesabından CHP’yi daha da karıştıracak iddialarda bulundu.

ERTÜRK İNCE’YE YAPILAN OPERASYONU VE TEHDİDİ AÇIKLADI

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Ertürk, 2016’daki CHP kurultayında Kılıçdaroğlu karşısına aday olarak çıkan Muharrem İnce’ye karşı başlatılan operasyonu açıkladı.

Özgür Özel ve Aykut Erdoğdu tarafından İnce’ye karşı operasyonu başlatan telefon görüşmelerinin gerçekleştirildiğini söyleyen Ertürk, delegelerin imza vermemesi için tehdit edildiğini ifade etti.

Ertürk paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

Özgür Özel’i niye sevmem.

Buyrun bu bilgiyle istediğinizi yapın.

Bugüne kadar CHP hatırına sustum. Da CHP bırakmadılar.

2016 CHP kurultayıydı. Benim de en büyük hayal kırıklığım partiyle ilgili. Kırılma noktası…

O zamana kadar konduramıyorsunuz.

Yok ya diyorsunuz iyi adam, bak ne güzel egosuz herkesi bir arada tutuyor fln. Partide hem başka kim var ki, hem İnce hep egolu bir adamdı zaten vb. O yüzden şu an partiye yeni ısınan görev alan insanları anlıyorum. Gerçi hala emin değilim KK’nın ne kadar haberi oluyordu dönen bu oyunlardan. Ne kadar kandırılıyordu. Ne de olsa Özel onun oğlu gibidir…

İNCE ADAY OLUNCA OPERASYON ÇEKİLDİ

Neyse o kurultay İnce imza toplayıp aday olarak çıktı KK karşısına. Beklemiyorlardı, eminlerdi sanırım engellediklerinden. Diğer tüm adayları engellemişlerdi çünkü. Oturuma ara verildi. İtirazlar var dedi divan başkanı. Mükerrer imza olmalı vb. İnce aday olamaz diye deliriyor KK tayfası.

ÖZEL VE ERDOĞDU OPERASYON TELEFONLARINI ÖNÜME AÇTI

O arada ben de artık şans eseri mi dersiniz, kendimi arkada kuliste buldum. Karşımda da KK’nın baş kurmayları Özel ve Erdoğdu… Nasıl küfrediyorlar İnce’ye. Nasıl engelleriz aday olarak çıkmasını diye konuşurlarken. Önümde açtılar o operasyon telefonlarını… bir dedikodu var ya hani… delegeler tehdit edilerek imzaları geri çekiliyordu diye… Tehdit ederek delegeler imza vermesin diye uğraştılar o arada… ortalık kızıştı vb..

Sonunda aday oldu, 127  imza toplayamadı denen İnce, 447 oy aldı o kurultayda. Oylama gizli yapıldı çünkü. İmzalar açık. Sonra o kurultaydan sonra delegeler değişti zaten komple lol.

O zamanlar Paris CHP başkan yardımcısıydım. Ondan önce de Rhone Alpes bölgesi CHP başkan yardımcılığı yapmıştım. Orada da fetö mensubu arkadaşlar gelip bizimle çalışmak istediğini söylemişlerdi. Lyon başkanı ve yönetim kurulu olarak çok net bir şekilde reddettik bizimle görüşmeye gelen, “abla” yı.

ORTALIĞI AYAĞA KALDIRDIM, ÖZGÜR ÖZEL GELDİ FETÖ’CÜ İLE SEMİNER VERDİ

Paris için bunu yapamamışlar sanırım. Yine fetöden iltica ettiğini söyleyen tipler geldiler yönetime girdiler. Ortalığı ayağa kaldırdım. Merkeze yüzlerce mail, Msj vb derken. Özelden ölüm tehditleri almaya başladım. CHP ne yaptı biliyor musunuz ? Hiçbir şey … Ben bir başıma kaldım… polise gittim şikayetçi oldum vb… ardına Özgür Özel geldi o fetöcüyüm diye gezen abiyle birlikte seminer verdi Paris’te üstüne üstelik.

CHP’den de ayrılma sebebim de budur.

Ana sebebinde, eksende Özel vardır özetle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir