Kasımpaşa teknik yöneticisi Sami Uğurlu: Dertli bir maç oldu

Spor Toto Harika Lig’in ikinci haftasında konuk ettiği Fenerbahçe’ye 6-0’lık farklı bir skorla yenilen Kasımpaşa’nın teknik yöneticisi Sami Uğurlu, berbat sonuçtan ötürü topluluk ve taraftardan özür diledi.

Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda maç sonu toplantısında konuşan Şengül, bu maçı değerlendirmenin kendi ismine kolay olmadığını belirterek “Erken gelen, ferdi yanlışla yediğimiz birinci gol sonrası 15. dakikada 10 kişi kaldıktan sonra maçın bittiğini gördük. Fenerbahçe, kişisel yetenekleri üst seviye, güçlü bir kadro. Takım kalitesinde ortada önemli istikrar farkı olan iki grup ortasında 10 kişi kalınca, bir de mağlup durumdayken 10 kişi kalınca çok zorlandık. Kendi ismimize dertli bir maç oldu. Bunun için topluluğumuzdan, taraftardan kendi ismimize özür diliyorum. Değerlendirilebilecek bir şey yok. Bizim ismimize berbat bir maç oldu. Umarım en kısa müddette telafi ederiz” dedi.

Geçen dönem oyunu domine eden oyuncularını kaybettiklerine ve kimi oyuncularının da sakatlık yaşadığına dikkati çeken Şengül, “Gerçekçi olmak gerekirse yerleri doldu mu, doğal dolmadı. Bence Kasımpaşa’nın, giden, sakatlanan oyuncuların yerini doldurması gerekiyor. Bu baktığın vakit kolay iş değil. Muleka, Eren Elmalı ve Doğucan’ın yerinin dolması güç. Gelenler de uygun oyuncular lakin vakte gereksinimleri var. Umarım en kısa vakitte adapte olacaklar ve geçen yılki Kasımpaşa’yı izletecekler” sözünü kullandı.

“OYUNCU KAZANMAK İÇİN MÜDDETE GEREKSİNİM VAR”

Kasımpaşa’nın borcu olmasa da ligde en az bütçeye sahip grup olduğunu kaydeden Şengül, “Ligin en kıymetli sol bekini kaybettiğiniz vakit yerini dolduramıyorsunuz. Yerlerini doldurmak için vakte gereksinim var. Bunlar geçen dönem sıfır maliyetle gelmişti. Tekrar sıfır maliyetli oyuncular çıkarmak için vakte gereksiniminiz var. Her şey skor odaklı. Genç oyuncuları kazanmak için biraz mühlete muhtaçlık var” değerlendirmesinde bulundu.

Oyuncuda ısrar etmek gerektiğini vurgulayan Şüngel, “Kötü oynadıklarında ısrar etmek kıymetli. Bu sonuçlar geldi diye oyuncuları silersek çok fazla oyuncu kazanamayız o vakit. Her şey bir ortada kolay olmuyor, vakit istiyor” diye konuştu.

Maçtan sonra idareye istifasını sunduğuyla ilgili haberler döndüğü hatırlatılan Şengül, “Bir şey söylemek istemiyorum. Şu an için o hususla ilgili konuşmak istemiyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.