Kemal Kılıçdaroğlu, 7.5 milyon gence seslendi

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Görev Süresindeki 3. Yıl-110 Projenin Temel Atma, Açılış ve Tanıtım Töreni’ne, “Şimdi sıra geldi Türkiye’ye. Türkiye’yi de büyüteceğiz. Türkiye’de de hengameyi bitireceğiz. Türkiye’de de herkesin kimliğine, inancına, hayat biçimine hürmet göstereceğiz. Barışık bir Türkiye’yi, büyüyen bir Türkiye’yi, hoşlaşan bir Türkiye’yi, prestiji olan bir Türkiye’yi yine inşa edeceğiz” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Görev Süresindeki 3. Yıl-110 Projenin Temel Atma, Açılış ve Tanıtım Töreni’ne katıldı.

Kılıçdaroğlu, merasimde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“HARCADIĞI HER KURUŞUN HESABINI KENDİ HALKINA VEREN BİR BELEDİYE BAŞKANI”

  • Bir belediye liderini dinledik. Başarılı bir belediye lideri, her şeyden evvel, değerlisi, hesap vermeyi namuslu bir vazife olarak kabul eden bir belediye lideri. Münasebetiyle harcadığı her kuruşun hesabını kendi halkına, kendi milletine, kendi vatandaşına veren bir belediye liderinin hepimizin başının üstünde yeri vardır. Hiç kimseyi aç ve açıkta bırakmayan bir belediye lideri, vatandaşları ortasında hiçbir ayrım yapmayan bir belediye lideri, bir konutta keder varsa o sıkıntıyla birlikte o sıkıntıyla dertlenen bir belediye lideri, kendi kendinin öteki metropollerle yarışabilecek seviyeye getirilmesi için çaba eden bir belediye lideri. O belediye lideri, Ankara’nın beğenilen büyükşehir belediye lideri.

“ŞİMDİ SIRA GELDİ TÜRKİYE’YE. BARIŞIK, BÜYÜYEN, HOŞLAŞAN, PRESTİJİ OLAN BİR TÜRKİYE’Yİ YİNE İNŞA EDECEĞİZ”

  • Ankara’da yapılanı, İstanbul’da, Aydın’da, Adana’da, Mersin’de yapılanı, belediye liderlerimiz gönül birliği içinde çalışıyorlar, birlikte çalışıyorlar. Dikkat buyurunuz, şikayet etmiyorlar. Bütün pürüzleri aşıp halka hizmet ediyorlar. O nedenle bütün belediye liderlerimizle onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz. Artık sıra geldi Türkiye’ye. Türkiye’yi de büyüteceğiz. Türkiye’de de arbedeyi bitireceğiz. Türkiye’de de herkesin kimliğine, inancına, ömür şekline hürmet göstereceğiz. Barışık bir Türkiye’yi, büyüyen bir Türkiye’yi, hoşlaşan bir Türkiye’yi, prestiji olan bir Türkiye’yi yine inşa edeceğiz.

“SİZ GENÇLER, YÜZ YILLIK CUMHURİYET’İ İKİNCİ YÜZYILDA DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRACAKSINIZ”

  • Sevgili gençler, Türkiye’nin mukadderatını siz değiştireceksiniz. Unutmayın, sandığa gidecek, birinci sefer oy kullanacak 7 buçuk milyon genç var. 7 buçuk milyon, Mustafa Kemal’in ülkülerini gerçekleştirmek için bekleyen genç. Sandık gelecek, sandığa gideceksiniz, oy kullanacaksınız ve dünya siyaset tarihine kıymetli bir armağan bırakacaksınız. Bütün dünya siyaset tarihi, ‘otoriter bir idaresi demokratik yollarla sandıkta yenerek ülkeye demokrasiyi gençler getirdi’ diye yazacak. Siz gençler, yüz yıllık Cumhuriyet’i ikinci yüzyılda demokrasiyle taçlandıracaksınız. Bu tacı, bu ülkede yaşayan herkes başında taşıyacaktır. Ve bu armağan, gençlerin armağanı olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.