Kılıçdaroğlu: Her akaryakıt istasyonu bir vergi dairesi

Şoförlerle bir ortaya gelen CHP başkanı Kılıçdaroğlu, akaryakıt fiyatlarına reaksiyon göstererek, “Her akaryakıt istasyonu bir vergi dairesi. Bir hafta kontak kapatırsanız ülke açlıktan ölür” dedi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu ve parti yöneticileri ile birlikte sabah saat 09.00’da Mimar Sinan Mahallesi’ndeki sürücülere ilişkin Son Durak Tesisleri’nde yolcu ve yük taşıyıcısı esnafla kahvaltıda bir ortaya geldi.

Aydın Sürücüler Odası Lideri Semih Özmeriç, Aydın Şehiriçi Otobüsleri Kooperatifi Lideri Okan Yalçın ve sürücüler tarafından karşılanan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, akaryakıt artırımından en çok etkilenen sürücülerin sıkıntılarının bir an evvel çözülmesi gerektiğini söyledi.

Taşıma bölümünde yaşanan sıkıntıların yalnızca Aydın’ın değil, Türkiye’nin sorunu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Her akaryakıt istasyonu bir vergi dairesidir” dedi ve yakıt fiyatlarının değerli olduğunu söz etti.

Şu anda fiyatsız taşınan 65 yaş üstü taşımada da sürücü esnafın hakkının verilmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

– 65 yaş üstü vatandaşlarımızı parasız taşımak hoş. Fakat gelip bu işi sürücünün üstüne yüklersen, esasen girdilerin altında ezilen sürücü nefes alamaz. Verilenler yetmiyor. Uygun bir avukat tutarsanız bu davaların hepsini kazanırsınız. Ücretsiz taşıyacaksanız hepsini vermek zorundasınız.

– Bu işin yükü, yüzde 80 sürücülerin üstünde yüzde 20’si ise devlette. Bir hafta kontak kapatırsanız ülke açlıktan ölür. Ekonomik hareketliliğin kalbi sizin işinizde. Gücünüzün farkında olun. İşin özü büyük problemler var biliyoruz biraz daha sabredin sandıkta her şeyi halledeceğiz. Çoluk çocuğunuzun hakkı memleketin huzuru için sandığa gidin, oyunuzu kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.