Mehmet Ali Çelebi, 11 parti ile görüşüp kararını verdi

CHP İzmir milletvekili olarak Meclis’e giren lakin daha sonra istifa ederek geçtiği Memleket Partisi’nden de ayrılan Mehmet Ali Çelebi’nin AK Parti’ye katılacağı sav ediliyordu.

”SİLİVRİ’DE NEREDEYSEM HALA ORADAYIM”

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Çelebi, “Benim ağzımdan çıkmış rastgele bir beyanı duymadan hareket eden, linç eden kendini bilmezlerle yargı önünde hesaplaşacağız. Ben Silivri’de neredeysem hala oradayım” dedi.

Bağımsız vekil olarak ülkemin çıkarlarını savunmaya devam edeceğim.

Söylediklerimin ardındayım.
Çok önemli Egemenlik Uğraşı veriyoruz.
FETÖ-PKK çabası kararlılıkla devam etmeli.
Cumhur, bu bahislerde dengeli.

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.
Varolsun Ulu Türk Milleti!

— Mehmet Ali Çelebi (@celebimehmeta) August 8, 2022

Çelebi, bu açıklamasının akabinde dün de bir açıklama yaparak, tartışmalara son noktayı koydu. 11 partinin kendisiyle görüştüğünü belirten Çelebi, bağımsız milletvekili olarak kalacağını söyledi. Çelebi, kararını Twitter’dan duyurdu.

MEHMET ALİ ÇELEBİ KİMDİR?

23 Temmuz 1984 tarihinde Ankara’da doğdu. Birinci ve orta tahsilini Amasya’da tamamladı. Maltepe Askerî Lisesini birincilikle bitirdi. 2007’de Kara Harp Okulunu 4. olarak bitirdi ve teğmen oldu.

Ergenekon davaları kapsamında, “örgüt ismine Hizb ut-Tahrir örgütü içine sızarak faaliyetlerde bulunduğu” teziyle 18 Eylül 2008’de tutuklandı, 41 ay cezaevinde yattı, 11 Mart 2014 tarihinde hakkında argüman edilen hatalardan beraat etti.

CHP 35 ve 36. Kurultaylarında Parti Meclisine girdi. 2018 genel seçimlerinde milletvekili seçildi. 29 Ocak 2021 tarihinde CHP’den istifa etti. 17 Mayıs 2021 tarihinde kurulan Memleket Partisi’ne katıldı. 25 Şubat 2022 tarihinde Memleket Partisi’nden istifa etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.