Meteoroloji son raporda İstanbul dahil 10 ili uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu varsayımlarını toplumsal medyadan duyurdu. Yapılan hava iddialarına nazaran yaklaşık 10 vilayette kıymetli kütle geçişleri ve yağışlar kelam konusu olacak. Bu çerçevede alarm verilen vilayetlerde su baskınları, sel ve doluya karşı dikkatli olunması gerekiyor. İşte hava durumu varsayımları:

Yedi günlük varsayımları içeren haritayla birlikte yapılan açıklamada, “(1-7 Eylül 2022) Hava sıcaklıklarının ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde mevsim normallerinin 4 ila 9 derece üzerinde, batı bölümlerinde mevsim normalleri civarında seyredeceği, Pazartesi günü kuzeybatı bölümlerden başlayarak düşeceği iddia ediliyor.” denildi.

TÜM BÖLGELERDE HAVA DURUMU UYARISI ALAN VİLAYETLER VAR

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran Marmara, Batı Karadeniz’in iç kısımları,Sinop, Muğla’nın iç kısımları, Aydın’ın doğusu ve Denizli’nin batı etrafları ile bu akşam saatlerinde Kütahya, Tokat, Trabzon etraflarının lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.