Netflix 4,5 milyon dolar ödüllü ‘gerçek’ Squid Game müsabakası çekiyor

Getty Images

Dijital görüntü platformu Netflix, Kore imali Squid Game isimli diziden esinlenen bir müsabaka programı için iştirakçi müracaatlarını almaya başladı.

Netflix’in en çok izlenen dizisi olan Güney Kore üretimi Squid Game’de bir küme yarışmacı, birbirlerinin hayatları değerine, büyük para mükafatı için çeşitli oyunlar oynuyordu.

Ancak Netflix’in diziden esinlenen müsabakasında iştirakçilerin hayatı tehlikede olmayacak. Yarışmacılar en makûs senaryoda “evlerine elleri boş dönecek”.

Yarışma için tüm dünyadan 456 oyuncu seçilecek.

Platform bu sabah yaptığı açıklamada, 10 kısımlık “Squid Game: The Challenge” yarışının, reality gösteri tarihindeki en kalabalık takımlı ve en büyük para ödüllü gösteri olacağını belirtti; “Katılımcılar orjinal diziden esinlenen yarışlarda – ve yenilerinde – gayret ederken, stratejileri, iştirakleri ve karakterleri de teste tabi tutulacak ve bu sırada etraflarındaki iştirakçiler elenecek.”

Katılım kuralları:

Yarışmaya katılabilmek için en az 21 yaşında olmak, İngilizce konuşabilmek ve 2023’ün birinci aylarında 4 haftalık çekim için müsait olmak gerekiyor.

Yarışmada, Squid Game dizisindeki üzere 456 yarışmacı olacak.

Squid Game, Netflix’in şu ana kadar en çok izlenen özgün içeriği oldu. 2021’in Eylül ayında yayına giren dizi, birinci 28 gün içinde 111 milyon kullanıcı tarafından izlendi.

Netflix ayrıyeten dizinin ikinci dönemi için de onay verildiğini açıklamıştı.

Dizinin senarist, üretimci ve direktörü Hwang Dong-hyuk “Dizinin birinci dönemini hayata geçirmek 12 yıl aldı lakin en tanınan dizi olması yalnızca 12 gün sürdü” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.