Patlayıcı Bir Şekilde Büyümesi Beklenen 6 Altcoin!

Mevcut gelişen piyasada doğru altcoin projesini seçmek kafa karıştırıcı olabiliyor. Etrafta bu kadar çok proje dolaşırken, seçimin doğru olduğundan nasıl emin olacağız? Cevap çok kolay. Bakılması gereken farklı göstergeler var. Bu yazımızda, bazı analistlerin dikkat çektiği altcoin’ler ve altcoin seçme ölçütlerini paylaşacağız.

Altcoin seçerken dikkat edilmesi gereken göstergeler

Analist John Kiguru, kripto para seçerken dikkat edilmesi gereken faktörleri aşağıdaki gibi sıraladı:

 • İtibar: Kripto ve ekibinin tasvir ettiği imaj önemlidir. Kriptonun son birkaç yılda nasıl performans gösterdiğine (veya yeniyse, ekibin ne kadar kararlı olduğuna) bir göz atın. Herhangi bir sıkıntı varsa, geliştiricilerin bunlara nasıl yanıt verdiği, kriptoyu ölçmenin mükemmel bir yoludur. Piyasa duyarlılığı da bir başka iyi göstergedir.
 • Güvenlik: Kriptonun güvenliğinden daha önemli bir şey olamaz. Öncelikle, otantik ve saygın firmalar tarafından gerçekleştirilen herhangi bir kod denetimi aramalısınız. Bir kod denetim raporunu incelemek sıkıcı ve zaman zaman çok karmaşık olsa da, zaman ayırmaya değer. Aynı zamanda, birkaç halka açık foruma katılın ve diğer daha teknoloji odaklı insanların denetim hakkında neler söylediğini araştırın.
 • Pratiklik: Elbette, bir kriptoya yatırım yapmak, piyasada ilgi görebiliyorsa buna değer. İyi bir pratik kullanım örneği buna yardımcı olur. Söz konusu kripto paranın sitesine gidin ve neyi çözdüklerini iddia ettiklerini keşfedin. Çözülen sorun, kullanıcıların ilgisini çekecek kadar önemli olmalıdır. Küçük sorunlara yönelik çözümler, ne kadar iyi olursa olsun, kriptonun ivme kazanmasını sağlamama riski var.
 • Piyasa liderlerinin görüşleri: Piyasa liderleri yalnızca kripto piyasası hakkında benzersiz bir içgörüye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kriptoların geleceğine dair ipuçları da verebilir.  Ancak burada dikkatli olmalısınız. Bir pazar lideri ile sponsorlu içerikler üreten bir influencer arasındaki çizgi belirsiz olabilir. Gerekirse teyit etmek için piyasa liderinin geçmişini araştırın. Böylece reklamı yapılmış bir kripto paraya yatırım yapmaktan kaçınabilirsiniz.
 • Ürün ve hizmetler: Pratiklik mevcut herhangi bir sorunu çözmekle ilgili olsa da, bunların nasıl ele alındığının da bir o kadar önemli olduğunu unutmayalım. Proje ekibi, bir sonraki büyük şey kendileriymiş gibi görünmek için pek çok jargon kullanabilir. Ancak hedeflerini ve bunlara nasıl ulaşmayı planladıklarını açıkça ifade etmeleri önemli.

2023’te büyümesi beklenen kripto paralar neler?

Tüm bu ölçütlere dikkat etmenin zor olduğunu düşünüyorsanız, analistin aşağıdaki listesine bakabilirsiniz. Ancak, yükseliş beklenen coin’ler listesine geçmeden önce, bunların yalnızca analist görüşü olduğunu ve herhangi bir kesinlik sağlamadığının altınız çizmekte fayda var. Her yatırımcı, kendi araştırması doğrultusunda altcoin yatırımı yapmalıdır. Analistin listesi aşağıdaki şekilde:

 • XRP (XRP): SEC mahkeme savaşını kazanma şansı yüksek olan XRP (XRP), yatırımcılar tarafından birikim sürecinde
 • Decentraland (MANA): Metaverse popülaritesi azalsa bile Decentraland (MANA) hala güncellemeler ve etkinlikler yayınlıyor.
 • Filecoin (FIL): Veri depolama ağı, ana ağına akıllı sözleşmeler gibi layer-1 çözümleri getiren Sanal Makinesini piyasaya sürdü. Bu da Filecoin’i (FIL) açık veri depolamadan açık bir veri ekonomisi ağına dönüştürüyor.
 • Cardano (ADA): Blockchain, PwC’den yeni COO ve İsviçre düzenleyici otoritesi FINMA’dan bir CLO işe aldı. Bu nedenle, uzmanlar Cardano için umutlu.
 • Shiba Inu (SHIB): Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi meme tokenı uzun bir yol kat etti. Shibarium layer-2 ekosistemi beta sürümünün piyasaya sürülmesiyle, gelecekte geniş bir kullanım ve talep bulma ihtimali var.
 • SingularityNET (AGIX): AI hizmetleri ChatGPT4 dalgalar yaratırken, AI hizmetlerini demokratikleştirmek, SingularityNET’in (AGIX) ademi merkeziyetçiliğin gücünü AI’ya getirebileceği anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir