Sensibile 4 ayda serveti alıp gitti! 15 bin forma parası…

Galatasaray’da misyonuna son verilen sportif yönetici Pasquale Sensibile’nin sarı kırmızılı kadrodan 4 ay için alacağı tazminat gündem oldu.

Galatasaray’da başkanlık seçimi sonrası Dursun Özbek idaresiyle tam yeni bir yapılanmaya giden Galatasaray’da değişim değerliye patlıyor.

Eski lider Burak Elmas devrinde vazifeye getirilen sportif yönetici Pasquale Sensibile’nin misyonuna son veren Galatasaray’da kasadan 660 bin Euro’luk tazminat çıkacak.

123 GÜN İÇİN 12 MİLYON TL

17 Şubat’ta misyona getirilen ve yalnızca 123 gün çalışan 50 yaşındaki İtalyan Futbol adamı yaklaşık 12 milyon lirayı cebine koyup gidecek.

Futbol yöneticiliği vazifesine Cenk Ergün’ü getiren Galatasaray Kulübü’nde yol gösterilen Sensibile’ye kaldığı her gün için 100 bin TL ödeme yapılmış olacak.

BÜYÜK REAKSİYON VAR

Alınan ayrılık kararı ve tazminat konusundaki bu kayıp taraftarların da yansısını çekti. Misyona geldiğinden bu yana hiç ön planda olmayan ve tam manasıyla gölge adam rolünü oynayan Sensibile için ödenecek bu paraya toplumsal medyada büyük reaksiyon yağdı. Taraftarlar Sensibile için ödenecek paranın 800 TL’ye satışa çıkarılan 15 bin adet forma parasına denk geldiğini belirterek isyan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.