Ukrayna: Avrupalı kimi siyasetçiler Rusya’ya ödünler verilmesini teklif etti

Podolyak, Ukrayna’da faaliyet gösteren radyo kanalı “Radio NV”deki canlı yayınında yaptığı açıklamada, ülkesinde devam eden savaşla ilgili gelişmeleri kıymetlendirdi.

Avrupa ülkeleri önderlerinin, Ukrayna’da savaşın sona ermesi konusuna daha yapan ve hassas davranması gerektiğini söz eden Podolyak, Macron dışında AB’den kimi siyasetçilerin de Zelenskiy’e “Rusya’ya ödünler vermesini” teklif ettiğini ileri sürdü.

Podolyak, “Genel olarak yalnızca Macron’un değil, Avrupa siyasi topluluğundan birtakım şahısların de bu açıklamaları biraz tuhaf. Ukrayna toplumunun, bu tıp talepleri hiçbir halde desteklemeyeceği açık.” dedi.

Rusya’ya verilecek rastgele bir odunun, Rusya’yı Ukrayna’ya karşı öteki argümanlar ve talepler ortaya atmaya teşvik edeceğini belirten Podolyak, “Savaşın 83. gününde, Avrupa’da bu cins niyetler neden hala ortaya çıkıyor hiç belirli değil. Muhtemelen Rusya Federasyonu ile iş yapmak için olağan kurallarına geri dönmek istiyorlar lakin bana o denli geliyor ki tüm bunlar artık olmayacak zira Rusya’nın büyük çapta askeri cürümleri var.” yorumunu yaptı.

Zelenskiy’den Macron argümanı ve Paris idarenin reddetmesi

Ukrayna Devlet Lideri Zelenskiy, İtalya’nın Rai 1 televizyon kanalına verdiği röportajda, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, Rusya-Ukrayna Savaşı’nda “Rusya’ya ödünler verilmesini istediğini” sav etmişti.

Paris idaresi ise kelam konusu argümanları reddetmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.