Vergi kaçakçılığı suçlarında ciddi değişiklikler

Vergi kaçakçılığı suçlarında ciddi değişiklikler

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, ellerindeki istihbarat raporlarına göre Rus askerlerinin kimyasal silahtan korunmak için şimdiden antidot aldıklarını, bu silahların kullanılmasının kendileri için şaşırtıcı olmayacağını belirtti.

Rus ordusunun sahada şu ana kadar hedeflerine ulaşamadığını belirten Ceppar, “Elimizdeki duyumlara göre bir hazırlık içerisindeler. Savunma hattındaki arkadaşlarımız kimyasal silahın kullanılabilmesinden söz ediyorlar. Rusya’nın nasıl bir ülke olduğunu biliyoruz. Bizim için şu anda en önemlisi savunma” dedi.

‘İstihbarat servisimiz, Rus askerlerinin antidot aldıklarını belirtiyor’

Ceppar, Rusya’nın savaşta elini güçlendiren üstünlüğün hava saldırısı olduğuna dikkat çekerek, “Hava sahasının kapatılması için biyolojik ve kimyasal silah kullanılmasını beklemememiz gerekiyor. Bizim istihbarat servisimiz; şimdiden Rus askerlerinin kimyasal silahtan etkilenmemek için antidot aldıklarını belirtiyor. Bunu Rusya’dan bekleyebiliriz çünkü tüm kırmızı çizgileri geçtiler. Zaten fosfor bombaları ülkemde kullanıldı. Bu yüzden kimyasal silahların kullanılması sürpriz olmayacaktır. Dünyanın desteği var ancak yeterli değil” ifadelerini kullandı.

Petrol ve doğalgaz üreten Körfez ülkelerinden de beklentilerinin olduğunu söyleyen Ceppar, şöyle devam etti:

Körfez ülkeleri, Ukrayna’nın güvenliğinin kendileri için de önemli olduğunu bilmelidir. Bu onların vatandaşlarının da güvenliği demektedir, mesela gıda güvenliği. Bu bölgelere buğday gibi tarım ürünleri getiren birçok liman şu anda işgal altında veya hedefte. Ruslar Karadeniz’i bloke edip, bizim Körfez ülkelerine buğday gibi tahıl ürünlerini ihraç etmemizi engellemek istiyor.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba: ABD yeni sözler verdi

 

Ukrayna’daki yetim çocuklar Türkiye’ye getiriliyor

 

Rus güçleri Slavutiç belediye başkanını kaçırdı

 

Rus işgaline uğrayan Ukrayna neleri başardı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.