Xiaomi güçlü telefon ve uygun fiyatlı tabletiyle sektörü ele geçirmeye geliyor!

Xiaomi’nin telefon ve tablet iddiaları sızdırılan resimlerle birlikte ortaya çıkmış oldu. Redmi Pad, Xiaomi’nin giriş seviyesi bir tableti olacak. Xiaomi 12T Pro ise, Samsung tarafından yapılan 200 MP kamera sensörüne sahip ilk telefon olabilir.

Xiaomi 12T Pro, dünyanın ilk 200 MP kameralı telefonu olacak

Xiaomi 12T Pro‘nun, global versiyonu Redmi K50 Ultra olarak Çin’de piyasaya çıkmıştı. Redmi K50 Ultra yalnızca Çin’de piyasaya sürülmüş ve çok beğenilmişti. Xiaomi 12T Pro bu modelin global versiyonu olacak. İki telefon da çok benzer özelliklere sahip olacak.

Xiaomi 12T Pro, S5KHP1 kamera sensörüne (200 MP Samsung) sahip olacak. Ayrıca 120 Hz OLED ekrana ve 5000 mAh pil ile 120 watt hızlı şarja sahip olacak. Xiaomi 12T Pro, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ile gelecek ancak Redmi Pad için durum böyle değil.

Uygun fiyatlı tablet konumuna yerleştirilen bu cihaz düşük kaliteli bir MediaTek CPU’ya sahip olacak. Redmi Pad, “MIUI” Lite adı verilen düşük seviye cihazlar için özel olarak yapılmış MIUI sürümünü çalıştıracak. Redmi Pad’in kod adının “yunluo” ve Xiaomi 12T Pro’nun kod adının ise “diting” olduğunu belirtelim.

Daha önce render görüntüleri sızdırılan tablet ve akıllı telefonun bu kez Xiaomi tarafından son hallerini gösteren resimleri paylaşıldı. Redmi Buds 4 Pro geçenlerde bir lansman ile tanıtılmıştı. Xiaomi daha sonra, bu üç cihazın içerisinde olduğu bir görüntüyü yanlışlıkla paylaşmıştı.

Xiaomi’nin yanlışlıkla paylaştığı, Xiaomi 12T Pro, Redmi Pad tablet ve Redmi Buds 4 Pro cihazlarına ait resim

Her iki cihaz da henüz piyasaya çıkmadı, bu nedenle Xiaomi Twitter ekibi, resmi paylaştıktan hemen sonra kaldırdı. Bunu bilerek mi yoksa yanlışlıkla mı yaptıklarını elbette bilmiyoruz ama şu anda Xiaomi Twitter hesabındaki resim artık bulunmuyor. Xiaomi 12T Pro’nun Eylül ayının sonunda piyasaya sürülmesi beklenyor.

200MP kameraya sahip Xiaomi 12T Pro ve Redmi Pad hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.