Yunanistan balıkçı teknesindeki 65 göçmeni geri itti

Yunanistan Kıyı Güvenlik ögeleri Rodos adasına bulundukları ülkelerden balıkçı teknesi ile gelen 65 sistemsiz göçmeni Türk karasularına geri itti. Datça ve Dalaman açıklarında da 88 sistemsiz göçmen kurtarıldı.

Akşam saatlerinde Fethiye ilçesi açıklarında Libya’ya ilişkin olduğu düşünülen bir balıkçı teknesinde çok sayıda sistemsiz göçmen olduğu bilgisini alan Türk Kıyı Güvenlik takımları, bölgeye kurtarma botları gönderdi.

Yunanistan kıyı güvenlik ögeleri tarafından Türk karasularına geri itilen balıkçı teknesi içindeki 65 sistemsiz göçmen Türk Kıyı Güvenlik batlarına alınarak kurtarıldı.

Datça ilçesi açıklarında ise can salları içerisinde Yunanistan güvenlik unsurlarınca Türk karasularına geri itilen 55 sistemsiz göçmen kurtarılırken, Dalaman ilçesi açıklarında da yeniden Yunanistan unsurlarınca Türk karasularına geri itilen 33 sistemsiz göçmen kurtarıldı.

Üç başka sistemsiz göçmen olayında toplam 153 sistemsiz göçmen kurtarılırken, süreçlerinin akabinde Ula Geri Gönderme Merkezine teslim edildi. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.