İflas Eden Şirket, Bu Altcoin’i Harekete Geçirdi! ‘Satabilir’

2022’de iflas eden şirketlerden biri olan Voyager, para çekme işlemlerini yeniden açarak belirli altcoin’ler üzerinde satış baskısı tetikliyor. Veriler, Voyager kullanıcılarının borsadan sıcak cüzdanlara hızlıca fon çektiğini gösteriyor.

Para çekme işlemlerini açan Voyager’dan yüklü altcoin çıkışı başladı

2022’de, Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunan kripto şirketi Voyager Digital, kullanıcıları için kısmi para çekme işlemlerini yeniden başlattı. On-chain raporlar, kripto firmasının sıcak cüzdanından yüklü altcoin transferleri gerçekleştiğini gösteriyor.

Bunlardan göze çarpanı, Voyager’dan sıcak cüzdanlara akan yüklü miktarda Shiba Inu (SHIB) oldu. On-chain veri kaynağı Lookonchain, transferin arkasındaki kesin sebep açıklanmasa da, muhtemelen işlemlerin yeniden başlatma planıyla bağlantılı olabileceği teorisini ortaya attı.

Lookonchain’e göre, Voyager’ın alacaklılarının Shiba Inu’nun da dahil olduğu kripto rezervlerinin yaklaşık %35’ine erişmeleri için para çekme işlemleri 20 Haziran’da başladı ve 5 Temmuz’a kadar sürecek.

Bu gelişme, Voyager’ın Temmuz 2022’de tüm para yatırma ve çekme işlemlerini durdurmasının ardından geldi. Bir yılı aşkın süredir kullanıcıların fonları platformda kilitli durumdaydı. Şimdi, Voyager’in para çekme işlemlerini açmasıyla kullanıcılar kripto varlıklarının bir kısmına tekrar erişebiliyor. Bu da yaklaşık bir yıldır bugüne bekleyen yatırımcılar nedeniyle sert baskısını güçlendiriyor.

Şimdiye kadar 287 milyar SHIB taşındı

Raporun devamında Lookonchain, Etherscan’dan elde ettiği bir dizi SHIB transferini paylaştı. Buna göre, en son dört Shiba Inu işleminin her biri 70 milyar SHIB taşıyordu. Bu fonlar, ‘Voyager 1’ olarak belirtilen adresten anonim bir cüzdan adresine taşındı. Ek olarak, Voyager 1 adresinden daha önceki bir işlem, 70 milyon SHIB transferini içeriyordu. Genel olarak, Voyager tarafından yapılan son fon değişikliği, toplam 287 milyar Shiba Inu boyutunda.

İlgili bir gelişmede Etherscan, en az iki milyar SHIB’in Binance, Coinbase ve Hotbit gibi önde gelen cüzdan ve borsalardan merkezi olmayan borsalara ve etiketsiz adreslere taşındığını gösteriyor.

Shibburn Twitter hesabı askıya alındı

Shiba Inu’yu çevreleyen bir diğer sıcak gelişmede Shibburn platformu, Twitter hesabının engellediğini bildirdi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Shibburn ekibi, daha sonra Twitter’dan Elon Musk ve yeni Twitter CEO’su Linda Yaccarino’ya mesaj gönderdi.

İlgili tweet’te Shibburn, askıya almanın bir hata olduğunu söylüyor. Geliştirici Portalı’nda yer alan bir mesaja göre, Shibburn’ün uygulaması Twitter kurallarını ihlal ediyordu. Ancak Shibburn, ihlalle ilgili daha fazla ayrıntı içeren e-postayı asla almadığını iddia etti.

Ayrıca Shibburn, hiçbir forma erişilemediği için bir destek bileti göndermede zorlukla karşılaştığını söyledi. Bununla birlikte, uygulamasının Twitter’da iki yıldır aktif olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx