İspanya’da dondurulmuş ton balığı kutularında 11 ton kokain ele geçirildi

İspanya’nın kuzeyindeki Vigo ve doğusundaki Valensiya limanlarında düzenlenen operasyonlarda dondurulmuş ton balığı kutularına gizlenmiş tonlarca kokain ele geçirildiği bildirildi.

KONTEYNIRLARDA UYUŞTURUCU SAKLADILAR

İspanya Ulusal Polisi’nden yapılan açıklamada, “Balkan kökenli bir suç örgütünün liderliğinde Avrupa’da dağıtılmak üzere deniz yoluyla Latin Amerika’dan getirilen konteynerlerden yaklaşık 11 ton kokain”in çıktığı belirtildi.

DONDURULMUŞ TON BALIĞI KUTULARINI TERCİH ETTİLER

Ulusal Polis ve Mali Polis’in ortaklaşa yürüttüğü operasyonlarda, Vigo limanına gelen konteynerlerden 7,5, Valensiya’dakilerden ise 3,4 ton kokainin, dondurulmuş ton balığı kutularının içine gizlenmiş olarak bulunduğu kaydedildi.

ULUSAL ÇETEYİ ÇÖKERTTİLER

Operasyonlarda 15’i Valensiya’da olmak üzere Arnavutluk, Dominik Cumhuriyeti, Kolombiya ve İspanya vatandaşı oldukları açıklanan toplamda 20 kişinin tutuklandığı duyuruldu.

AKILDA KALACAK NARKOTİK OPERASYON

Kolombiya’da hazırlanan uyuşturucunun, Ekvator üzerinden konteynerlerle İspanya’ya getirildiği ve suç örgütünün stratejisi olarak bir ay boyunca Valensiya ve Vigo limanlarında terk edilmiş halde bırakıldığı bilgisi verildi.
Yetkililer, bunun, ülkede son dönemlerde en yüksek miktarda uyuşturucunun ele geçirildiği narkotik operasyonu olduğunu açıkladı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir